Lymfodémy

Lymfodémy; Otoky dolních končetin; Otoky z ramene; Jak diagnostikovat lymfodémy; Komplikace na lymfodémy; Prevence lymfodémy; Akutní versus postupné-nástup lymfodémy; Dočasné versus chronická lymfodémy; Lymphedema Czech

Moderator: Senior Moderators

Lymfodémy

Postby patoco » Sun Jul 13, 2008 11:42 am

Lymfodémy

Odhaduje se, že 120 milionů lidí na celém světě trpí touto podmínkou v té či oné podobě. Kromě toho několik desítek tisíc, které znějí každý den. Podívejme se, zkoumat a učit se spolu o jednu z nejméně pochopeny, ale nejčastější a zdravotní stav, který existuje dodnes.

Mízních SYSTÉM

Lymfatické systém je jedním z vašeho těla oběhového systému. Skládá se z mízních plavidel, lymfatických uzlin a orgánů jako jsou kostní dřeň, slezina a brzlík, a je také věřil, aby zahrnovala mandlí. Její funkce zahrnuje absorpční a odstranění přebytečných tekutin a to pomáhá při vstřebávání tuku. Další velmi důležitou funkcí je, že to je důležité pro naše tělo schopnost v boji proti infekcím a je rozhodující pro imunitní systém funguje. Pokud se tento systém není tvořen správně, je poškozeno přes poranění nebo infekce, nebo je odstranit (uzly), potom lymfodémy je velmi reálná možnost.

Přečtěte si více o anatomii z lymfatického systému a lymfatických uzlin.

K pochopení našeho imunitního systému, viz mízních systému a imunity.

Podívejte se prosím, co způsobuje otoky v primárních lymfodémy pro podrobné vysvětlení.

Typy lymfodémy

Jak již bylo zmíněno dříve, lymfodémy je podmínkou, že dojde z poškozených nebo špatně fungující lymfatický systém. Existují dva různé typy lymfodémy: primární a sekundární. Lymfodémy může mít vliv nejen na nohy a ramena, ale také na trupu, krku, hlavy, obličeje, očních víček, a to i od jizva formace.

Lymfodémy pro nově diagnostikovaných je obvykle traumatická, matoucí (není-li být matoucí), a frustrující, jak jste se snaží odhalit, proč jste to, jak si léčit je a jak se vám žije s ním.

Kromě informací o naší lymfodémy a lymfodémy ošetření, můžete se stát lymfodémy obhajují právo na svou vlastní komunitu tím, že by si o tom, jak založit lymfodémy podporu skupiny a učení, jak naplánovat místní lymfodémy událost.

Je neuvěřitelně důležité pro lymfodémy pacientů, aby se čas a zájem dozvědět se o tomto stavu. Viz lymfodémy pacientů Vzdělání pro některé myšlenky o významu pacienta posílení prostřednictvím pevné důkazy-založená medicína.

Viz též: etiologické Studium lymfodémy na studii udělat na rozdělení lymfodémy mezi primární a sekundární.

Primární lymfodémy

Primární lymfodémy mohou být dědičné. Milroy nemoci nebo syndromu se obvykle projeví při porodu nebo ve velmi raných let. Meige lymfodémy, známý také jako lymfodémy praecox, obvykle začíná někdy během puberty. Lymfodémy tarda začíná v nebo kolem poloviny věku. Lymfodémy že nemá vyslovila v aktivním stavu je uvedený latentní lymfodémy. Primární lymfodémy mohou být také vrozené. To něco znamená, buď v děloze nebo v průběhu porodu, lymfatické způsobené škody.

Pro úplnější informace naleznete na adrese: Jaké jsou různé druhy Primární lymfodémy?

Sekundární lymfodémy

Sekundární lymfodémy je obvykle způsoben překážky, škody nebo újmy na lymfatický systém, který vede k přerušení normální lymfatický tok.

Dědičná lymfodémy

Dědičná lymfodémy je dědičných poruch z lymfatického systému, který se vyznačuje abnormální otok určitých částí těla. Mízních oběhového systému je síť nádoby, potrubí, a uzly, že filtr a distribuovat některé tekutiny (lymfy) a krevních buněk v celém těle. Lymfatická tekutina se shromažďuje v měkkých tkáních a pod kůži (subkutánní), vzhledem k bránění, deformovaná, nebo nedostatečný (hypoplazie) na lymfatických různých plavidel.

Existují tři formy dědičné lymfodémy: kongenitální Hereditární lymfodémy nebo Milroys syndromu (nemoci), lymfodémy Praecox nebo Meige choroby, a lymfodémy tarda. Ve většině případů je dědičná lymfodémy zdědil jako autosomální dominantní genetickou vlastnost.

Způsobit lymfodémy

Primární lymfodémy

Příčinou dědičných primárních lymfodémy byl izolován na deformovaná nebo přestávku ve dvou známých genů. To jsou FOXC2 a VEGFC genů. Existuje podezření na třetí genu, ale zatím to nebyl identifikován. Příčiny vrozených primární lymfodémy může být vývojová porucha na lymphatics, infekce v děloze, nebo zranění a / nebo dodací potíže.

Sekundární lymfodémy

Příčiny sekundární lymfodémy více. Infekce z kousnutí hmyzem, vážné zranění, nebo mohou způsobit popáleniny lymfodémy když poškození nebo zničit lymphatics. Každý typ operace, vážné zranění, nebo záření pro léčbu rakoviny může také způsobit vzplanutí choroby. Mimo tropické pásmo, číslo jedna příčina sekundární lymfodémy je odstranění lymfatických uzlin na rakovinu biopsie. U těchto pacientů je možné začít jako lehké ruku nebo nohu otoky po rakovinu. Levý nezpracovaného, může se stát vážné a oslabující onemocnění. Doufejme, že s lepší technologií k výkonu malou jehlou biopsie, radiologické diagnostické zlepšení, a web-konkrétní uzel biopsie, dojde k výraznému poklesu v tomto typu lymfodémy.

V tropické podnebí, nejčastější příčinou je infekce lymphedma z vlasovcovitý červy. Červi jsou obvykle přenášeny na člověka tím, komáří kousnutí. Tento parazit pak roste, případně zablokování a zničit lymfatického systému. Tomu se říká Lymfatická filarióza.

Je důležité rozlišovat rozdíl mezi sekundární lymfodémy a maligní lymfodémy.

RIZIKOVÉ FAKTORY PRO lymfodémy

Kdo je ohrožen na lymfodémy? Jaké jsou rizikové faktory pro lymfodémy? Existuje nějaká odpověď na otázku, jak zabránit lymfodémy? Každý, kteří mají jeden nebo více z následujících rizikových faktorů má potenciál vyvinout lymfodémy.

Lymfatická uzlina na odstranění biopsie
Závažných infekcí, které zahrnují Lymphangitis, celulitida, nebo erysipel
Deep, invazivní rány, které by mohly roztrhnout, snížit, nebo poškodit lymphatics
Radiační léčby, zvláště ty, které jsou zaměřeny na oblasti, které by mohly obsahovat "klastrů" z lymfatických uzlin
Morbidní obezity může způsobit sekundární lymfodémy slovy "drcení dále jen" lymphatics
Závažné popáleniny, a to i intenzivní spálení sluncem
Infekce mikroskopický parazit vlasovcovitý larvy, i když to je častější v tropických zemích
Rodinné historii primární lymfodémy nebo neznámé a otoky končetin
Jste-li osoba se některé z těchto rizikových faktorů, budete chtít dozvědět varovných příznaků lymfodémy.

Diagnostikování lymfodémy

Otázka, jak diagnostikovat lymfodémy je poměrně jednoduché a já jsem vždy děsili se na zklamání, citové otřesům, a často vyloženě ponižující zkušenosti lymfodémy pacienti hledají že diagnóza.

Cesta k diagnóze by měl zahrnovat několik kroků.

Za prvé, je fyzikální vyšetření sama. Pokud pacient uvádí se nevysvětlitelných otoky končetin, pak by mělo být samo-zřejmé, že existuje lékařský problém, který potřebuje a vyžaduje odpovědi a řešení. Existuje něco, s názvem "Stemmer Zaregistrujte se." Jde o zahuštěný fold kůži na bázi druhé prst (nebo prsty). Přítomnost této značky je rané diagnostické ukazatelem primární lymfodémy. Rozvíjí později v sekundární lymfodémy. Absence Stemmer Přihlásit se nevylučuje možnost lymfodémy.

Chcete-li test na Stemmer je cedule, špetka kůže záložkami v horní plocha na druhém nebo prst u nohy, jak je uvedeno zde. Při této kůže nemůže být zrušena, je to považováno za pozitivní výsledek testu, které by mohly naznačovat přítomnost lymfodémy, avšak negativní Stemmer je Přihlaste testu nevylučuje lymfodémy.

Jiné diagnostické metody je hodnocení pacientů pro vkládání edém. To je test, kdy lékař stiskne prstem proti otoky končetin. Pokud ji opustí odsazení, pak to je dobrý údaj v první fázi lymfodémy.

Další fyzické údaje by mohly zahrnovat papillomas na končetiny, placques, nebo uzliny a dokonce i vzhled pokožky, dlažební kostka. To jsou společné s lymfodémy.

Fyzické vyšetření je také kritická k vyloučení jiných zdravotnických podmínek, které mohou způsobit edém (otok), která není lymfodémy.

Druhým krokem by mělo být kompletní lékařské historii. Na physcian by měla zjistit, zda došlo k nějakému historií rakoviny a / nebo jeho léčbě, kousnutí hmyzu, traumatické zranění, nebo vážnou infekcí. To vše jsou zdokumentovány příčiny lymfodémy, jak je morbidní obezitě.

Třetí by měl přijít kompletní rodinné historie. Lékař musí pacienta zeptat, zda ví o všech členů rodiny (i rozšířená rodina) kteří měli to, co se nazývá mléka nohy, pahýl nohy, nebo sloní noha. Jedná se o staré archaické výrazy lidé často používají při popisu lymfodémy.

Existuje také mnoho radiační testů, které může být provedeno jak vyloučit jiné podmínky a / nebo potvrdit, lymfodémy. Patří mezi ně ultrasounds, venograms, magnetická rezonance, zobrazování (MRI), a vypočítává axiální tomografie (CAT skeny). K dispozici je také zlatý standard lymfatických zobrazovací vyšetření nazývá lymphoscintigraphy. Lymphoscintigraphy nahrazuje starý zastaralý testu nazývá lymphangiogram. V lymphoscintigraph, stopovací agent je vstřikován mezi prsty a je dohledat, protože cesty do mízní systém. To může určit chybí uzly, poškozené nádoby, nebo lymfatické blokády.

Ošetření lymfodémy

Upřednostňuje zacházení dnes je decongestive terapie. Formy terapie jsou Kompletní Decongestive terapie (CDT), nebo manuál Decongestive terapie (MDT). Existují rozdíly, ale většina se tyto dva druhy léčby.

S těmito masáž ošetření, otok je snížen a poté je pacient vybaven pre-měří tlak vlastní oděv uchovávat otoky dolů. Někteří pacienti jsou schopni používat ready-made rukávy, gauntlets, nebo hadici, která podstatně snížit náklady na pořízení a nahrazuje oděvů.

Manuální lymfatická drenáž (MLD). Tato masážní technika se zdá být jedinečnou složkou tohoto multidisciplinárního přístupu a vychází z koncepce, kterou lymfatického systému je rozdělena do jednotlivých lymphotomes, které komunikují prostřednictvím zajištění kanálů. Myšlenka MLD je zvýšit zajištění oběhu mezi těmito lymphotomes, jako že lymfodémy tekutina může být odložený z nedostatečně odvodnění lymphotome do normální jeden.

Proto se na rozdíl od jiných masážní techniky, MLD začíná s masáží z contralateral truncal lymphotome a pak pokračuje směrem k edematous končetinách. Teoreticky, tak zajištění oběhu je otevřen a rozšířený a lymfatické drenáže je "decongested." Neexistuje žádný konkrétní popis techniky MLD, nebo teorií o tom, jak tato technika může otevřít a dilatace kolaterál channels.Patients zapsaní v CDP kliniky mohou podrobit 1.2 MLD takové setkání (cca 45 minut) každý den.

Jiné zacházení pro lymfodémy

Jiné úpravy zahrnovat použití komprese čerpadla, chirurgie, mikrochirurgie, a novější přístupy, jako je použití na lasery, liposukce, celostní terapie, a dokonce i akupunktura.

Jeden společný lék, který lymfodémy pacientů hovoří o použití je diuretikum. Je důležité pochopit, že diuretika nejsou pro lymfodémy.

Kompresní Čerpadla

Pneumatické komprese čerpadla již dlouho používá k léčbě lymfodémy. Nicméně klinické studie ukázaly, že existují dva hlavní komplikace spojené s kompresí čerpadlo terapie pro nohu lymfodémy.

Za prvé, komprese poškozuje povrchní lymphatics, případně vytvořit zhoršení příznaků, které vedou k fibróza, zvýšené riziko infekce a další komplikace.

Za druhé, bylo prokázáno, že 35 procent pacientů s nižší koncem lymfodémy, samec a samice, bude rozvíjet genitálií lymfodémy v důsledku použití čerpadla. Důvodem je to, že tekutina se tlačí do břicha a může přetížením břišní lymphatics, a tedy i tekutiny není odstraněn z těla.

Potrubní kompresní čerpadlo se nedoporučuje na nohu lymfodémy.

Kompresní Bandáže

Lymfodémy bandaging je jedním z nejmocnějších složek v procesu zpracování. Při dobré bandáž se používá, bude fungovat jako vlastní-provedena komprese oděv každé době. Zatímco koncem je snížení ve velikosti, bandáž je přizpůsobení se nové situaci. Předpokladem-se elastická oděv nikdy nebude mít tato přizpůsobivost, místo toho, lymfodémy pacientů by měl využívat, co se označuje jako krátký úsek obvazy.

Říká se, že komprese bandaging přispívá přibližně 50 procent na snížení dosáhnout s CDT. S tímto vědomím, že je velmi důležité, aby pacient musí stát zdatní v bandaging techniky pro dosažení co nejlepších výsledků.

Komprese bandáže má následující účinky:

Tento systém zvyšuje účinnost tohoto mechanismu svalové pumpy.
Tento systém zvyšuje celkové napětí v postižených končetin a proto snižuje ultrafiltrace.
Podporuje kůži i když je snížit velikost.

Lékařů a terapeutů

Hledáme řádné lékařské péče pro lymfodémy je důležité. Měli byste vědět, jak si zvolit primární péči lékaře, kteří chápe, nebo alespoň uznává existenci lymfodémy a je ochoten učit se o ní a pomoci vám co nejlépe zacházení rozhodnutí. Jaký typ lékaře mám hledat?.

Tato stránka vám pomůže najít certifikovaný terapeut lymfodémy: Jak najít lymfodémy terapeut

Dieta a cvičení

A konečně, obě diety a cvičení jsou velmi důležitou částí řízení a kontrolu lymfodémy. Musíme pochopit důležitost správné výživy v naší celkové zdraví, hojení ran, funkci imunitního systému a kontrola hmotnosti.

Cvičení je nejen životně důležité pro naše celkové zdraví, ale pomůže s regulaci hmotnosti a je důležitý pro pohyb lymfatické tekutiny prostřednictvím našeho těla. Bez ohledu na fázi lymfodémy, základní zdravotní stav, nebo věku, každý z nás by měl mít výkon plán, který je speciálně navržen tak, aby podpora v řízení lymfodémy.

STÁDIA lymfodémy

Existují tři základní etapy aktivní na lymfodémy. Čím dříve lymfodémy je uznáván a diagnostikována, tím snazší je možné úspěšně léčit je a vyhnout se mnohé komplikace.

Je důležité být si vědom, že když máte lymfodémy, a to ani v jedné končetiny, tam je vždy možnost jiného končetiny mají vliv na některé později. Tento "neaktivní" období uvedené jako latence fázi. Je spojena s dědičné formy lymfodémy.

Fáze latence

Lymfatická přepravní kapacita se sníží
Žádné viditelné / zřetelný edém
Subjektivní stížnosti je možné

Etapa I

Reverzibilní lymfodémy

Hromadění proteinu bohatého-edém tekutiny
Pittingu edém
Otok může být snížena s výškovou sám (bez fibrózy)

Etapa II

Spontánně NEVRATNÉ lymfodémy

Hromadění proteinu bohatého-edém tekutiny
Pittingu postupně stává obtížnější
Proliferaci pojivové tkáně (fibróza)

Etapa III

Lymphostatic elefantiáza

Hromadění proteinu bohatého-edém tekutiny
Non-vkládání edém
Fibróza a skleróza (těžká zatvrdnutí)
Kožní změny (papillomas, hyperkeratosis, atd.)

Fáze IV?

Tam byly vzneseny některé hlasy o Fáze 4 classsification pro lymfodémy. Z mé osobní zkušenosti, já se shodujeme. Obě nohy jsou klasifikovány jako fáze 3, avšak rozdíl mezi oběma je velmi dramatický.

Fáze IV Klasifikace

Končetiny jsou hustě fibrotic a to je nemožné, aby žádné odsazení, když lisované
Ultrazvukové vyšetření již nemůže zvednout ani krevní puls
Kůže se stává křehký a sebemenší na hrboly způsobuje závažné, rozsáhle pláč ránu
Tvrdost tkáně způsobuje končetiny, aby se stal celkovým septiky ohniska pro bakterie a konstantní celulitida a systémovou infekcí stává normou
Jedinou léčbu celulitida je prodloužena doba IV antibiotika.

Neexistuje žádná možnost léčby pro etapu IV. Úplný zaměřit se na řízení, kontrolu šíření infekce a prevence amputace (je-li to vůbec možné).

Lymfodémy fibróza

Long-stálého lymfodémy způsobuje stav známý jako fibróza. Vzhledem k tomu, že tekutiny průběžně shromažďuje v končetin, že je tvrdé a husté. V každé fázi lymfodémy je i změna ve struktuře tkání a končetin.

Se v první fázi je třeba, tkáně je ještě daleko, jako normální tkání-je to jen nasycené kapaliny. Vzhledem k tomu, že otok a pokračuje jako tekutina změny, že bílkovina-bohatý tekutiny označované jako lymphorrea, zadáte do fáze dvě. V této fázi se tkáň stává velmi podobné hroznů (nejlepší obraz mohu myslet). Už to se stává mnohem obtížnější pro antibiotika na dosah bakterie a stává se méně vnímavý k decongestive terapie.

V třetí etapě se tkáň stává podobná jedné z těch starých syntetických kuchyňské houbičky, ty, které se stanou tvrdou skálu, když jsou suché. To je velmi reálné a vážné vedlejší účinky na třetí etapě lymfodémy. S tímto typem tkáně zvyšuje potenciální riziko s perzistentními a velmi těžko považovat celulitida nebo lymphangitis.

Hustota na této končetiny zakazuje antibiotika od dosažení infikující bakterie a to je často schopen přežít v kapsách na fibrotic tkáně. Tyto kapsy působit jako septiky, ohniska a po antibiotické léčbě, je infekce se znovu objeví.

Obecně lze v této fázi, že je budeme brát antibiotika IV vypořádat s jakoukoli infekcí, protože orální antibiotika prostě nejsou schopni proniknout na tuto hmotnost tvrdé tkáně.

Také jako fibróza prohlubují se stáváte více náchylné k hluboké žilní trombózy (DVT) a další oběhové potíže. Můžete také začít zkušenosti neuropatie jako tlak v této tkáně komprimuje nervy do končetin.

Pozdní Semestr Komplikace - fibróza

Proč je tak důležité pro prevenci, léčbu a kontrolu fibróza?

Fibróza může nakonec způsobit cévní problémy. Vzhledem k tomu, že tkáně ve vašem LE končetiny stále tvrdne, to bude mít vliv na krevní oběh a zásobování.

To může vést k odumření.

S pozdní-období fibróza, bakterie najít mnoho míst pro úkryt a ochranu. Čím více rozsáhlé bude toto fibróza, tím těžší je pro antibiotika, aby dosáhly bakterií. To vede k neustálým cellulitus. Nakonec to může způsobit, gangréna a / nebo nekróza.

Fibróza bude mít vliv na nervy. Výsledkem bude podstatné zvýšení bolesti a nepohodlí.

Fibróza spolu s průběžným celulitida a radiační byl zapletený v lymphangiosarcoma.

Máte-li lymfodémy, musí být vaše přednost hledat zacházení a spravovat svůj stav s cílem zabránit fibróza.

Lymfodémy A celulitida

Akutní celulitida je jednou z komplikací lymfodémy. Pacient nemusí být vědomi zdroj z etiologie. Někdy to může být přerušeno, komáří kousnutí, otevřenou ránu, nebo jiné infekci v těle.

Prvním znamením je zvýšená nebo různé kvality bolesti zahrnující lymfodémy končetiny. Pacienti často popisují jako "chřipka-jako příznak nebo bolest" zahrnující lymfodémy ruku nebo nohu. To je obvykle následuje náhlý výskyt erytému (zarudnutí, červené pruhy nebo skvrnitost) na zapojeni končetiny. Na hypertermie (lymfodémy končetiny se označuje jako teplo, teplou) budou následovat a pacienta mohou nastat zimnice a dokonce i vysokou horečkou.

Včasná intervence a léčba antibiotiky bude-li tuto podmínku (obvykle to trvá nejméně 10-denní kurz na antibiotika). Pouze lékař bude moci předepsat antibiotika, tak konzultace s lékařem, je nezbytné. Severe celulitida může požadovat intravenózní antibiotické léčby a hospitalizace. Opět, zvýšení postižené končetiny je důležité.

Během této fáze, pacient by neměl masáž na lymfodémy končetiny, bandáže, použijí čerpadla, nosit elastické krátké rukávy, nebo výkon příliš. Vyhněte se krevní tlak a manžeta krev čerpá z zapojeny paže. Uchovávejte končetiny zvýšené co nejvíce a zároveň odpočinku. Jakmile se symptomy rozptýlí se MLD / CDP léčba by měla být zahájena.

Jak zabránit této infekce? Pacient by měl být opatrný s denní činnosti, a přijmout veškerá opatření k ochraně pokožky (rukavice, když zahradnictví, úklid s detergenty, atd..).

Je-li poranění kůže dochází k lymfodémy končetiny, je nezbytné vyčištění rány s alkoholem nebo peroxidem vodíku a použije Neosporin / Polysporin antibiotické masti. Pokud se příznaky pokroku, usilovat o pozornost na lékaře okamžitě.

Je to velmi důležité, aby se zabránilo získávání cellulitus, jak jej dále ničí lymfatického systému. Je-li povoleno rozšíření nebo pokračovat, to se může stát systémová a může vést k gangréna, amputace na zdraví, nebo dokonce smrt.

Přestože celulitida je nejčastěji spojena infekce, která přichází s lymfodémy, že je důležité si uvědomit, že ne všechny naše infekce může být přesně nazývaný celulitida. Existují četné infekce spojené s lymfodémy. Vzhledem k tomu, že lymphemdema končetiny se imunity, můžeme zkušenosti a být citlivé na jiné infekce, jako erysipel, impetigo, folikulitida, necrotizing fasciitis, MRSA Methicillin odolný Staphylococcus aureus, carbuncles padá, lymphangitis, kožní abscesy, scalded kůže syndrom, a to i kočičí škrábnutí prasat . Můžeme být také snadněji náchylné k sepse, infekce krve, septický šok, bakteriémie, gangréna, lymfadenitis. Je důležité, proto, že infekce být uznán rychle a řádné zacházení zahájit okamžitě.

PLÁČ lymfodémy

Lymphorrhea - lymfodémy Wounds

Co je Lymphorrhea?

Lymphorrhea je světle jantarová-barevné tekutiny, že kanalizace z otevřených kožních oblastí (ran) na lymphodemous končetiny. Není normální plazmy, ale je protein-bohatá látka, která může vést k vážné komplikace pro lymfodémy pacienta.

Příčiny Lymphorrhea

Příčinou lymphorrhea odvodnění je jakékoliv volné prostranství nebo přestávku v kůži z lymphodemous končetiny. Jakékoliv otevírání, nehledě na to, jak malé, bude příčinou této tekutiny do pláče nebo vysušit. Kousnutí hmyzu, řezy, odřeniny, praskliny na kůži od sucha, nebo zranění jakéhokoli typu, se stane zdrojem úniku této kapaliny.

Lymphorrhea Komplikace

Existují dvě vážné komplikace, které vznikají z lymphorrhea.

Kapalina je přírodní "potraviny-source" pro bakterie. Otevřená, odvodnění ránu se stává, co se označuje jako vstupní ohniska pro bakterie. To vede k celulitida, lymphangitis, nebo erysipel.

Lymphorrhea je vysoce žíravé na kožní tkáň, že přijdou do styku se. Neošetřené rány s tímto drenáž může velmi rychle stala velká zející rány, která nakonec mohou vést k potřebě kožních štěpů.

Komplikace lymfodémy

Infekcí, jako je celulitida, lymphangitis, a erysipel. To je způsobeno nejen pro velké nahromadění tekutiny, ale to je dobře zdokumentováno, že lymphodemous-končetin jsou lokalizovány immunodeficient a bílkoviny-bohaté tekutiny poskytuje vynikající prostředí pro rozvoj bakterií. Dalších infekcí jsme náchylnější k zahrnují impetigo, scalded kůže syndrom, a kočičí škrábnutí prasat.

Odtok rány, že únik lymphorrea, což je velmi žíravin do okolní tkáně kůže a působí jako přístav pro vstup infekce.

Zvýšená bolest v důsledku komprese nervů obvykle způsoben rozvojem fibrózy a zvýšení vybudovat na tekutiny. Viz lymfodémy a Pain Management.

Ztráta funkce v důsledku toho, otoky končetin a změn.

Deprese - psychologické vyrovnávání se v důsledku tohoto znetvoření a oslabující efekt na lymfodémy.

Hluboká žilní trombóza v důsledku tlaku na otoky a fibróza proti cévní systém. DVT může také dojít v důsledku celulitida, lymphangitis, a infekcí. Viz také, tromboflebitida.

Možné amputace končetin z

Pleurální effusions (plicní tekutiny) může vést v případě, že lymphatics v oblasti břicha a hrudníku, jsou příliš ohromen, aby jasně plic dutiny tekutin.

Kožní komplikace, jako je suchá kůže, rozdělení, plaket a uzliny, citlivost k houbovým infekcím spojeným s lymfodémy, a bakteriálních infekcí.
Sepse a gangréna jsou možnosti v důsledku infekce.

Chronická, lokalizované zánětů

Bolesti, které sahají od mírných v raném lymfodémy, k závažným v pozdní fázi-lymfodémy

Lymfatických nádorů, včetně:

Angiosarcoma
Lymfom
Kaposiho sarkom
Lymphangiosarcoma (Stewart TREVES syndrom)
Kožní T-buněčné Lymphoma
Kožní B-buňky Lymphoma
Pseudolymphomatous Kožní Angiosarcoma

Viz též: Primární lymfodémy a Cancer pro diskusi a lymfatické Rakovina Sekundární k lymfodémy a rakoviny spojeného s lymfodémy.

(Poznámka: Tyto druhy rakoviny jsou vzácné a jsou obvykle spojeny s dlouho-období, neošetřené nebo špatně ošetřené lymfodémy. Jsou obvykle vyskytují ve fázi tři, čtyři, jsou poměrně vzácné ve fázi dvě.)

Kožní komplikace možné v etapách 3 a 4, zahrnují:

Papillomatosis
Plaky, včetně "dlažební kostka", který se vyskytuje deska
Dermatofibroma
Kůže štítky
Bradavice a Verrucas
Mycetom Kůže houba
Dermatitida

Mnoho pacientů, lymfodémy zprávu zvýšené problémy s lupénka, ekzém, a pásový opar. Mám podezření, může to být způsobeno opět se imunity stavu rameno nebo nohu, na něž se lymfodémy.

Dokumentovány, ale vzácné komplikace v pozdním stadiu může také zahrnovat:

Lymphomatoid Papulosis
Cutis marmorata
Acroangiodermatitis
Dermatolymphangioadenitis (DLA)
Papillomatosis Cutis Carcinoides

Oslabující společné problémy jsou způsobeny kombinací nadměrné hmotnosti tekutiny a neustálý proces, který doprovází zánětlivá lymfodémy. Jak jsme věku, lymfodémy mnozí pacienti jsou s celkem kolena výměna, hip nahrazení, nebo náhradní rameno, zatímco jiní zažívají syndrom karpálního tunelu a tunelu jsou havingcarpal chirurgii nebo dochází k rameni problémy spojené s lymfodémy a musí haverotator manžeta chirurgie.

Užitečné rady pro prevenci komplikací lymfodémy

Za prvé a především je získat doporučení na ověřené lymfodémy terapeut a pak být ve shodě se svým programem zacházení, byl zapojen do činnosti a proaktivní jako pacienta, učí samo-masáže, a být v souladu s kompresí bandaging a nošení kompresních oděvů.

Udržet zdravou hmotnost, požívat zdravé stravy s řádnou výživou, a brát vitaminy.

Udržujte kůži čistou a dobře zvlhčení.

Noste pohodlné, volné oblečení-vybavení.

Rest postižené končetiny do zvýšené polohy, zatímco spí nebo cestování (zejména v letadle).

Nosit oděv komprese (průchodky, gauntlets, a / nebo kompresní punčochy) a pít dostatek tekutin při cestování letadlem.

Buďte konzervativní při ořezávání nehty nebo nehty na prstech nohou a nedocházelo k přerušení cuticles.

Pomocí hypoalergenní mýdla a mírné prací prostředky k zabránění alergické reakce nebo podráždění kůže.

Vyhněte sunburns pomocí širokého spektra-opalovací krém minimálně SPF 30.

Vyhněte se použití podložky nebo ohřev teplé komprimuje na postižené končetiny.

Pomocí elektrických holicích strojků, spíše než čepelí.
Zabránit kousnutí hmyzu pomocí účinný repelent hmyzu.

Nosit rukavice, když dělá domácí práce, zahradničení, nebo jakákoli práce, kde můžete získat vrubovaný nebo poškrábaný.

Vyhněte se lékařské postupy, které zahrnují průraz nebo uvádění nadměrný tlak na postižené končetiny, včetně krve, injekce, akupunktura, liposukce, a měření krevního tlaku.

Sledovat výkon programu.

Vyhněte se svalové napětí, které způsobí zánět.

Zahřát dostatečně před výcvikem.

Vyhněte se energicky proti hnutí odporu (kartáčování, tlačení, tažení).

Pomocí končetiny obvykle, ale ne příliš.

Vyhněte se zvedání těžkých li svaly jsou deconditioned, aby se zabránilo kmeny.

Iniciovat nové programy se cvičeními postupně a opatrně, končetiny velikosti by měly být monitorovány.

Omezit nebo vyhnout tenis, golf, a raketball; těchto činností jsou rizikové z důvodu náhlého energické tahy.

Noste šaty kompresi během cvičení, domácí práce, nebo yardwork.

Vyhněte činnosti, které sevřít mízních systému.

Vyhněte se nošení těžkého kabelku na rameno zapojeny.

Po operaci prsu, lehčí váhu protéza je nejbezpečnější díky tlaku v uzlech nad límec kosti.

Vyvarujte se oblečení s přísnou rukávem a kotníku kapel.

Nosit hodinky a šperky v nedotčených rameno, pokud máte nebo jsou ohroženi na rameno lymfodémy.

Spodní prádlo (pod šaty) by neměla zavazovat, nebo opustit značek.

Vyhněte se krevní tlak manžety a intravenózní léky zapojených do paže.

Viz svého lékaře okamžitě při prvním znakem infekce (např. zarudnutí, podráždění, teplo)

Viz naše stránky o tom, jak zabránit lymfodémy a pokyny pro lymfodémy za tipy na to, jak o odložení nebo snížení lymfodémy a jeho účinky.

Emoční Dopad lymfodémy

Malý se mluví o psychologický vliv na lymfodémy i přes svůj hluboký dopad na osoby zabývající se to.

Lymfodémy může způsobit výraznější sociální zábrany, protože z vlastního vědomého, může způsobit deprese, rozpaky, znetvoření, pocity beznaděje a bezmocnosti. Ty často procházejí obrovské změny životního stylu a cítit zbytečný a neužitečný. Může vyvolat sexuální dysfunkce jako samec a samice lymfodémy pacienti mohou získat genitálií lymfodémy.

Ty procházejí obdobím potýkání se s pocity ponížení, zoufalství a můžete zkušenosti hrozný bolesti.

Můžete také projít mnoho hněvu. Hněv, proč jste to, proč je lékařské svět ví tak málo o tomto stavu a někdy se zdá, že buď málo péče.

U pacientů s rakovinou, její dvojí dopad. I když jste se zabývají rakovinou, její straně ovlivňuje, zda budete žít, je vliv záření a chemo… teď najednou vaše tělo začíná otok mimo kontrolu. Co se děje???

Pokud budete prostřednictvím těchto emocí, prosím, nebojte se nechat váš lékař vědět. Možná budete potřebovat odbornou pomoc, aby se přes to. Můžete zde najít mnoho pohodlí a podporu v zapojit do podpory skupiny. Obraťte se na Národní lymfodémy nadaci, aby zjistil, jestli tam je jednou ve vaší oblasti.

Pokud neexistují žádná podpora skupin ve vaší oblasti, může být také zájem o učení, jak začít lymfodémy podporu skupiny.

Můžete také přání, aby se připojily k on-line podporu skupiny. Existuje několik uvedených v našich stránek. Jako člen, já sám jsem našel nádherný a příznivé rodině spoluobčanů lymfodémy lidí. Nemůžu říct, jak moc moje nová rodina má znamenat pro mě a kolik jsem získal tím, že část z těchto skupin.

Máme naději,…… .. A ty jsi nejsem sám!

Viz: Váš Emoce a Self Image s lymfodémy

Šíření lymfodémy

Má lymfodémy rozšířil do dalších oblastí vašeho těla?

Diskuze:

Lymfodémy může šířit z vašich nohou na vaše břicho? Může se rozšířil do náručí? Tato otázka byla požádána o každé on-line podpora skupiny I am in, a to byl požádán mnohokrát. Ze života zkušenosti těch z nás, kteří se setkaly s tím, že bychom se na odpověď s rozhodným ano, tam je taková věc, jako šíření lymfodémy!

Prohlášení:

Já jsem tím o vyloučení odpovědnosti v tomto článku jen proto, že nejsem lékař a ani se lymfodémy pacientů kteří požádali tuto otázku v různých seznamu, na které jsem členem. Jsme jen lidi pokouší pochopit, co ve světě se děje s našimi subjekty a pokouší odpovědět na otázku, na kterou lékařský svět je buď mlčet, nebo o nevšímavé k.

Příčina:

Primární lymfodémy pacienti jsou vždy ohroženi na lymfodémy, aby v nedotčena končetin. Je to proto, že tam je již poškozené lymfatický systém, při narození. Zda k tomu dojde z in-utero problém, nebo je geneticky založena možnost existuje.

Jasným příkladem tohoto jsou mé vlastní zbraně. Narodil jsem se s bi-boční lymfodémy na nohy. Jako teenager jsem začal mít lymfodémy v mé pravé ruce. V loňském roce v důsledku měsíců ode dne, IV a piclines antibiotik v mé levé rameno, je nyní swells. Tento rok po vložení do přístavu a kočka v mé hrudi, zdá se, já jsem teď s "otok" na břicho, že jsem nikdy neměl. Jiných příčin na primární a sekundární lymphedma pacientů k novým zkušenostem otoky v nedotčených oblastí patří infekce, IV terapie v náručí, tekutiny přetížením z lymphatics ve stávajících lymfodémy oblastech způsobuje tekutiny na "zálohování" (tj. od nohou do břicha), dále škody na stávající lymphaics kvůli fibróza, a dokonce i zranění v oblasti nedotčena.

Jak poznám, že můj lymfodémy se rozšířil?

Pro končetiny lymfodémy, odpověď je překvapivě jednoduchá. Máte-li končetiny, že je to normální a začne bobtnat bez zjevného důvodu, měli byste okamžitě podezřelý lymfodémy. Je možné, že potřebujete lymphoscintigraphy zkoušku, že končetiny. Na břicho, odpověď není tak jednoduchá. Pokud máte náhlý otok břicha se žádná změna ve vaší běžné dietní a otoky je firma, byste měli podezření, lymfodémy. Břišní tuk (nadváha z dietních) je mnohem mnohem měkčí než hromadění tekutiny v důsledku edém.

Léčba:

Pokud máte podezření, tak stalo se vám, měli byste okamžitě diskutovat o problému s vaším therapis a lékaře a zahájit odpovídající léčbu.

Syndromy SOUVISEJÍCÍ S lymfodémy

Aagenaes syndrom, syndrom Aarskog; Alpha Galactosidase B Deficit; Síňová Septal vadu; Avasthey Roy syndrom; Campomelia Cumming syndrom, syndrom cholestázy, kongenitální porucha na glykosylačních Typ 1B; recesivní kongenitální; Distichiasis; Dysplasia Anhidrotic imunodeficience Oledaid; ektodermální Dysplasia Hypohidrotic imunodeficiencí; Fabryho je Choroby; Figueroa syndrom; Hennekam Lymphangiectasia; Střevní LymphangiectasiaHypoparathyroidism; Hypotrichosis lymfodémy; idiopatické Hydrops Fetalis; Jekens syndrom; Kasabach Merritt syndrom, Klinefelterův syndrom, syndrom Lissencephaly; Maffuccis syndrom, syndrom Melkersson Rosenthal; Micropehaly Chorioretinopathy syndrom, syndrom NEVO; Noonan syndromu; Osteopetrosis ektodermální ; Plicní Lymphagiectasia; Peho syndrom; Prolidase Deficit; Ptosis syndrom; Plicní Cystická Lymphangiectasis; Sharp Aagenaes syndrom; Stewart TREVES syndrom, syndrom Swyer; trizómie 10; trizómie 13; trizómie 18; trizómie 21, trizómie 22; trizómie poruchy; Turnerovým syndromem, Von Recklinghausen neurofibromatóza; yellow_nail_syndromeLipedema; omfalokéla III; Reflex porozuměním Dystrophy (RSD), německy syndrom

Naše strana: syndromem spojeným s Lymfatická Dysplasia je uveden stručný přehled většiny těchto podmínek. Pro další informace se prosím obraťte na jednotlivé stránky propojeny výše.

Podmínky, které mohou představovat S lymfodémy

Castleman chorobou; Cystická hygroma; Klippel Trenaunay Weber syndrom; Lipedema; Lymphangiomatosis; Lymphoceles; lymfadenopatie; Lymphangiomas; lymfatické malformace, Prader-Willi syndrom, amniotické kapele Syndrom; Hidradenitis Suppurativa; Crohnova nemoc, Panniculitis; Lymphangioleiomyomatosis (Lam); omfalokéla III; Phelan - McDermid syndrom - 22q13 vypouští; lipom a LipomasLymphadenitis

Podmínky, které edém VERSUS lymfodémy

Ne všechny otoky je lymfodémy, některé je edém způsobené základní zdravotní stav.

Níže je seznam zdravotnických podmínek, které způsobují nebo jsou zapojeni do projektu edém:

Příčiny edém

Předmenstruální syndrom, těhotenství, srdeční selhání; Ledviny podmínek; glomerulonefritida; Nephrotic syndrom, selhání ledvin, jater stavu; na cirhózou jater, křečové žíly, nedostatek bílkovin (typ Nutriční nedostatek), Štítná žláza stavu; Některé léky; Kapilární Leak Syndrom oteklý Hand Syndrom žilní tromboflebitida Sdružování Chronická žilní nedostatečnost

Edém jako komplikace

Aortální zúžení; Cor pulmonale, exfoliativní dermatitida, Hodgkinského choroby; zánět osrdečníku, Post-trombotická syndrom

Edém jako symptom

Akutní revmatická horečka, angioedém; Anafylaxe; aortální zúžení, kardiomyopatie, chronické selhání ledvin, na cirhózou jater; společného migréna, eklampsie, edém; glomerulární onemocnění, glomerulonefritida, Goodpasture syndromu, hemolytická onemocnění z novorozence, hemolytická uremic syndrom; Hepatitida; Hodgkinského Choroby; rakoviny jater, zánět ledvin, Nephrotic syndrom; Polyarteritis nodosa; Preeclampsia; předmenstruální syndrom, primární biliární cirhózou; Plicní stenóza ventil, restriktivní kardiomyopatie, revmatická horečka, Svalovec, vitamin E nedostatek Cukrovka

Podmínky týkající se lymfatického systému

Kawasaki disease; Duncan syndromu; Lymphoproliferative poruchy; Toxoplasmóza; sarkoidóza, infekční mononukleóza; Lymphogranuloma venerum; Lyme disease; Kožní anthrax, Acrodermatitis

Nyní můžete přeložit všechny stránky na našich webových stránkách. Prosím, podívejte se na Google překladatel na naší domovské stránce:

Lymfodémy Lidé – Lymphedema People
http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Zakladatel a výkonný ředitel
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Lymfodémy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


cron