Otoky z ramene

Lymfodémy; Otoky dolních končetin; Otoky z ramene; Jak diagnostikovat lymfodémy; Komplikace na lymfodémy; Prevence lymfodémy; Akutní versus postupné-nástup lymfodémy; Dočasné versus chronická lymfodémy; Lymphedema Czech

Moderator: Senior Moderators

Otoky z ramene

Postby patoco » Sun Jul 13, 2008 11:47 am

Otoky z ramene

Další termíny: Rameno otok; oteklé rameno, Edém, otoky, zadržování tekutin, zadržování vody

Související podmínky:

Rameno Otok

Otok je jednoduše definovat jako rozšíření o uskutečněných části těla, obvykle ruku nebo nohu v důsledku zadržování tekutin. Může také vliv na kůži, orgánů, ruce, prsty, nohy a dokonce i prsty. Kapaliny sbírá, protože subjekt není schopen eliminovat přebytek tekutin.

Otok se může objevit v důsledku gravitace, zejména ze zasedání nebo stojící na jednom místě příliš dlouho. Voda přirozeně bude vytažen na nohy a chodidla. Může se stát, z oslabení v ventily na žíly nohou (stav nazývá žilní nedostatečnosti). Tento problém je snad pro žíly, aby se zasadila krev zpět k srdci, a vede na křečové žíly a vybudovat na tekutiny v nohách.
Některé nemoci - například městnavého srdečního selhání, hluboká žilní trombóza (tromboflebitida) a plic, jater, ledvin, štítné žlázy a onemocnění - může způsobit edém nebo je horší. Být těhotná, může způsobit edém v nohou jako dělohy vyvíjí tlak na cévy v dolní kufru na tělo.

Není výjimkou, a byla zaznamenána řada mnoha lidí. Obvykle se tento otok je dočasné a půjde dál po základní podmínkou je uzdravil.

Pokud to účinky specifické oblasti, tj. ruku nebo nohu, že je uvedený na lokalizovaný edém, bude-li mít účinky celou nad celým těle, že je označována jako generalizovaný edém.

Dočasné rameno Otok

Tento dočasný otok může být způsobeno infekcí, spálit nebo spálení sluncem, kousnutí hmyzu, zranění na noze, jako je podvrtnutí, chirurgie, nebo dokonce i léky takové hormonální léky, steroidy, krevní tlak drogy, nebo mohou být alergickou reakci v který je označován jako angioedém. To může být také součástí této zánětlivé reakce vaše tělo prochází jej snaží chránit a uzdravím nohy nebo paže od příčinou traumatu.

Dlouhodobý Otok.

Dlouhodobé otok je označována jako edém. To je obvykle vázána na určité zdravotní stavy. Tyto podmínky mohou zahrnovat cukrovka, městnavého srdečního selhání, krevní sraženina, křečové žíly, selhání ledvin, selhání jater nebo řadu kardio-cévní problémy.

Léčba tohoto dlouhodobého otok je ve spojení s režimem pro stav, který ji způsobil. Obvykle diuretika jsou také použity ke snížení otoku nebo voda-zadržením.

Stálá rameno Otok

**** V případě jakýchkoli stálých nohu nebo ruku otoky, zda příčinou jsou známé nebo neznámé, je diagnóz na lymfodémy musí být považovány za ****

Existuje několik skupin lidí, kteří zkušenosti nohu nebo ruku otoky ze známých příčin, ale nemělo jít pryč nebo neznámé příčiny, kde se otok může skutečně zhorší, pokud jde o čas.

Jedna skupina

Tato skupina zahrnuje ty, kteří měli zranění, infekce, kousnutí hmyzu, trauma na nohy, chirurgické zákroky nebo reakce na léky. Při této otoky nemá jít pryč, a stává se permanentní to se nazývá sekundární lymfodémy.

Dvě skupiny

Další velmi velká skupina, že zkušenosti trvalé nohu nebo ruku otoky jsou pacientům s rakovinou, lidé kteří jsou morbidně obézní, nebo ty, jejichž stav nazývá lipedema. Co způsobuje otoky zůstat stálá, že mízní systém byl tak poškozen, že to již nemůže fungovat normálně při odstraňování těla odpadní kapaliny.

V pacientům s rakovinou, je to důsledkem buď odstraněním mízních uzlin na rakovinu biopsie, radiační poškození mízních systému, nebo poškození z nádor / rakovina ordinací.

To je také označována jako sekundární lymfodémy.

Skupina Tři

Skupina tři je tvořen z lidí kteří mají otoky dolních končetin či ramene od zdánlivě neznámých důvodů. Může existovat žádné zranění, žádná rakovina, žádné trauma, ale z nějakého důvodu nohy prostě je oteklé pořád.

Zduřením může zahájit při narození, může začít v puberta, nebo může začít ve 3., 4., nebo dokonce 5. dekádě života, nebo někdy později.

Tento typ nohu nebo ruku otok, se nazývá primární lymfodémy. Může to být způsobeno genetická vada, deformace nebo poškození mízních systému, zatímco v děloze nebo při porodu nebo být součástí jiného narození podmínkou, že také důsledky, jaké mízní systém.

Jedná se o velmi vážné onemocnění, která musí být diagnostikována brzy, a zachází tak rychle, aby se zabránilo bolestivé, invalidizující a dokonce život ohrožující komplikace. Léčba by neměla zahrnovat použití diuretik.

Co je lymfodémy?

Lymfodémy je definována pouze jako nadměrné hromadění tekutiny bohaté na bílkoviny v tkáních nohy. Hromadění tekutiny způsobí trvalé otoky způsobené poškozeným mízní systém.

Konzervativní odhad je, že zde může být 1-2 milionů lidí ve Spojených státech se nějakou formou primární lymfodémy a dva až tři miliony se sekundární lymfodémy.

Jaké jsou příznaky lymfodémy?

Jste-li ohroženy osoby na lymfodémy existují včasného varování známky byste měli být vědomi. Pokud se setkáte s některým nebo několika z těchto příznaků, měli byste okamžitě, aby Váš lékař dovědí.

1). Nevysvětlitelné bolesti, poškozuje nebo bolest v noze či ruce.

2.) Experiencing "lymfodémy utíká." To je oblast, kde končetiny května bobtnat, a to i lehce, pak návrat do normálního stavu. To může být předstupněm k plné foukané lymfodémy ruku nebo nohu lymfodémy

3). Lokalizované otoky v jakékoli oblasti. Někdy lymfodémy může zahájit jako otok v jedné oblasti, například rukou, nebo mezi koleno a ruku. To je údaj z počátku roku lymfatické poruchy.

4.) Každý zánět, zarudnutí nebo infekce.

5.) Může dojít k pocitu těsnosti, tíže nebo slabost na rameno nebo nohu.

Jak je lymfodémy Zpracováno?

Upřednostňuje zacházení dnes je decongestive terapie. Formy terapie jsou kompletní decongestive terapie (CDT) nebo ruční lymfatické drenáže (MLD), existují rozdíly, ale většina se tyto dva druhy léčby.

Je to forma terapie, masáže, kde se noha velmi lehce massaged skutečně posune se tekutina z nohy a do prostor, kde se mízní systém stále ještě funguje normálně.

S těmito masáž ošetření, otok je snížen a poté je pacient vybaven pre-měří tlak vlastní oděv uchovávat otoky dolů a / nebo se učil používat kompresi zábaly udržet nohu velikosti.

Lymfatická manuální Kanalizace

Lymfatická manuální Kanalizace (MLD) je unikátní, léčebné metody stimulace pohyb tekutin v tkáních. Měkké, rytmickou, čerpání, masážní pohyby postupujte podle přírodních směru proudění lymfy a produkovat rychlé výsledky. Pomáhá kožní lymphatics v vyzvednutí a odstraňování nejen tekutiny, ale i veškeré odpadní produkty, bílkovinné částice a úlomky z našeho systému. Rovněž je úspěšný v demontáži fibrózou a fibrotic oblastech s lymphodemous končetiny.

Tato léčba byla vytvořena a vyvinuta dánsky terapeutů Dr. Emil Vodder a jeho žena, Estrid, v 1930s a byl zaveden v Paříži v roce 1936. Jsou také připsány s vytvořením speciálních medicíny nazývá Lymfologie.

První přinesl do Severní Ameriky v roce 1982 se škola nachází ve Victoria, British Columbia, Kanada. Než byl zaveden, bude standardní léčbě v Severní Americe byl buď chirurgie nazývá debulking nebo použití komprese stroje kde končetiny byl doslova stlačení pneumatické o tlaku vzduchu.

Decongestive komplexní terapie

Decongestive komplexní terapie (CDT) se používá především při léčbě žilní nedostatečnosti lymfodémy a edém. Jedná se o kombinaci MLD, bandaging, cvičení a péči o pokožku. CDT může také znamenat dechová cvičení, komprese roucha, a dietních opatření. Častou indikací pro CDT je lymfodémy způsobené zářením nebo chirurgický zákrok kvůli rakovině. Je možné ulehčit edém, fibróza, a doprovodné bolesti a nepohodlí.

Známý také jako Kompletní Decongestive fyzioterapie (CDP), je toto zacházení terapie byla pionered ve Spojených státech tím, Dr. Robert Lernerová.

Chcete-li zajistit, zobrazí se správné zacházení s certifikátem terapeut, musíte vědět, jak si vybrat lymfodémy terapeut, včetně toho, jaké otázky klást a co certifikace a vzdělávání, které obdržel.

Jaké jsou některé z komplikací lymfodémy?

1. Infekcí, jako je celulitida, lymphangitis, erysipel. To je způsobeno nejen pro velké nahromadění tekutiny, ale to je dobře zdokumentováno, že lymphodemous končetiny jsou lokalizovány immunodeficient.

2. Odtok rány, že únik lymphorrea, která je velmi žíravin do okolní tkáně kůže a působí jako přístav pro vstup infekce.

3. Zvýšená bolest v důsledku komprese nervů obvykle způsoben rozvojem fibrózy a zvýšení vybudovat na tekutiny.

4. Ztráta funkce v důsledku toho, otoky končetin a změn.

5. Deprese - psychologické vyrovnávání se v důsledku tohoto znetvoření a oslabující efekt na lymfodémy.

6. Hluboká žilní trombóza opět v důsledku tlaku na otoky a fibróza proti cévní systém. Rovněž může dojít v důsledku celulitida, lymphangitis a infekcí.

7. Sepse, gangréna jsou možnosti v důsledku infekce.

8. Možné amputace z kousku.

9. Pleurální effusions může vést v případě, že lymphatics v oblasti břicha nebo hrudníku je ohromen k jasné plic dutiny tekutin.

10. Kožní komplikace, jako je například rozdělení, plaket, citlivost na houby a bakteriální infekce.

11. Chronických zánětů lokalizovaná.

Lymfodémy může být vyléčen?

Ne, v současné době neexistuje žádný lék na lymfodémy. Ale to může být léčena a řízeny a většina těchto komplikací se lze vyhnout. Život s lymfodémy může být stále aktivní a plně s řádnou péči, vzdělání pacienta, a pacient životní styl úpravy.

Pro detailnější informace o lymfodémy, prosím navštivte naše domovské stránky:

Lymfodémy Lidé - Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

(c) Copyright 2005 by Pat O'Connor a lymfodémy Lidé. Pomocí těchto informací pro vzdělávací účely je podporováno a povoleno. Musí být k dispozici zdarma a bez obvinění a nebudou použity pro finanční renumeration nebo zisk. Prosím, přiložte potvrzení autora a odkaz na lymfodémy Lidé.

Otok

Alternativní názvy

Edém; vodnatelnost

Definice

Otok se týká rozšíření orgánů, kůže, nebo jiného subjektu struktur způsobené nadměrným nahromadění tekutiny ve tkáních. Toto nahromadění může vést k rychlému nárůstu hmotnosti během krátké doby (dny až týdny).

Otok se může objevit po celém těle (generalizovaný) nebo může být omezeno na určité části těla (lokalizovaný).

Viz též:

Kotník, nohy, noha a otoky
Angioedém
Oteklé dásně
Zduření žláz
Obličejové otoky
Otok v oblasti břicha
Prsa rozšíření
Šourkový otok
Otok kloubů
Úvahy

Mírný edém na spodní nohy se běžně vyskytuje v teplých letních měsících, zejména v případě, že osoba byla stojící nebo chodící spousta.

Zobecněná otoky, nebo masivní edém (také nazývané vodnatelnost), je společný znak v těžce nemocné lidi. Přestože mírný edém může být obtížné odhalit, zejména v nadváhou osoba, masivní edém je velmi zřejmé. Edém může ukazovat na chronické a progresivní lékařské nemoci.

Edém může být obecně popsány v jednom ze dvou způsobů:

Pittingu edém - Po stisknutí prstem proti oteklé oblasti po dobu 5 sekund a pak rychle odstranit, což je odsazení je vlevo, naplňující pomalu.
Nonpitting edém - Po stisknutí prstem proti oteklé oblasti po dobu 5 sekund a pak rychle odstranit, bez odsazení, je ponechán na kůži.

Společné příčiny:

Příliš mnoho soli nebo sodíku příjmu
Burns
Spálení sluncem
Příliš málo albuminu v krvi (hypoalbuminemia)
Podvýživa
Těhotenství
Drogy
Androgenní a anabolický steroidů
Antihypertenziv
Kortikosteroidy, jako jsou prednisone (příčiny retence sodíku)
Estrogeny
Nesteroidními anti-pobuřující drogy (viz NSA)
Blokátory kalciového kanálu
Nephrotic syndrom
Akutní glomerulonephritis
Chronické onemocnění ledvin
Srdeční selhání
Selhání jater z cirhózou
Onemocnění štítné žlázy
Domácí péče

Následné předepsané terapie k léčbě základní příčinu tohoto otoky. Diskutovat se se svým poskytovatelem zdravotní péče možností, jak zabránit kožní poruchy (pro chronické edém), jako je například snížení tlaku-matrace, ovci vlny na podložky nebo flotací prsten.

Udržovat každodenní činnosti. Když ležel, držet končetiny nad úroveň srdce, je-li to možné, usnadní odvodnění. Není-li dušnost výsledky - viz Váš lékař místo.

Zkrácená sodík (sůl) v potravě může být doporučeno.

Zavolejte vašeho poskytovatele zdravotní péče, pokud:

Pokud si všimnete jakékoliv nevysvětlené otoky, kontaktujte svého poskytovatele zdravotní péče.

Co očekávat na váš zdravotní péči poskytovatele kancelář:

S výjimkou nouzových situací (jako je například srdeční selhání nebo plicní kongesce), váš zdravotní péče poskytovatel obdrží vaši lékařskou historií a provede fyzikální vyšetření.

Lékařská historie dotazy podrobně dokumentující otoky mohou zahrnovat následující:

Doby
Kdy jste poprvé nevšiml?
Je přítomen celou dobu?
Má to přijít a odejít?
Kvalita
Kolik otok je tam?
Když se hrabat oblasti s prstem, dělá propadem zůstat?
Umístění
Je to celkově či v určité oblasti (lokalizovaná)?
Pokud otok je v určité oblasti, jaká je to oblast?

Jiný

Co se zdá být, aby se otok lepší?
Co se zdá být, aby se otok horší?
Jaké další příznaky jsou také prezentovat?
Diagnostických testů, které mohou být prováděny, patří:
Albumin úroveň
EKG
Echokardiografie
Sérových elektrolytů testy
Rozbor moče
X-paprsky
Jaterních testů
Funkce ledvin testy

Léčba může zahrnovat tekutin a omezení sodíku, diuretika, nebo voda prášky. Vaše příjmu tekutin a výstupy by měly být sledovány a měla by být zváženo denně.

Vyhýbejte se alkoholu, je-li onemocněním jater (jako je cirhóza nebo hepatitida) je příčinou problému. Cévní podporu hadice může být doporučena.

Nyní můžete přeložit všechny stránky na našich webových stránkách pomocí Google překladatel nalézt na naší domovské stránce:

Lymfodémy lidí – Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Zakladatel a výkonný ředitel
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Lymfodémy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest