Otoky dolních končetin

Lymfodémy; Otoky dolních končetin; Otoky z ramene; Jak diagnostikovat lymfodémy; Komplikace na lymfodémy; Prevence lymfodémy; Akutní versus postupné-nástup lymfodémy; Dočasné versus chronická lymfodémy; Lymphedema Czech

Moderator: Senior Moderators

Otoky dolních končetin

Postby patoco » Sun Jul 13, 2008 11:52 am

Otoky dolních končetin

Ostatní podmínky: Otoky nohou, Kýta edém, otoky dolních končetin, dolních končetin tekutiny

Otok je jednoduše definovat jako rozšíření o uskutečněných části těla, obvykle ruku nebo nohu v důsledku zadržování tekutin. Může také vliv na kůži, orgánů, ruce, prsty, nohy a dokonce i prsty. Kapaliny sbírá, protože subjekt není schopen eliminovat přebytek tekutin.

Otok se může objevit v důsledku gravitace, zejména ze zasedání nebo stojící na jednom místě příliš dlouho. Voda přirozeně bude vytažen na nohy a chodidla. Může se stát, z oslabení v ventily na žíly nohou (stav nazývá žilní nedostatečnosti). Tento problém je snad pro žíly, aby se zasadila krev zpět k srdci, a vede na křečové žíly a vybudovat na tekutiny v nohách.
Některé nemoci - například městnavého srdečního selhání, hluboká žilní trombóza (tromboflebitida) a plic, jater, ledvin, štítné žlázy a onemocnění - může způsobit edém nebo je horší. Být těhotná, může způsobit edém v nohou jako dělohy vyvíjí tlak na cévy v dolní kufru na tělo.

Není výjimkou, a byla zaznamenána řada mnoha lidí. Obvykle se tento otok je dočasné a půjde dál po základní podmínkou je uzdravil.

Pokud to účinky specifické oblasti, tj. ruku nebo nohu, že je uvedený na lokalizovaný edém, bude-li mít účinky celou nad celým těle, že je označována jako generalizovaný edém.

Dočasné Kýta Otok

Tento dočasný otoky dolních končetin může být způsobeno infekcí, spálit nebo spálení sluncem, kousnutí hmyzu, zranění na noze, jako je podvrtnutí, chirurgie, nebo dokonce i léky takové hormonální léky, steroidy, krevní tlak léky, nebo může být alergická reakce , v němž je označována jako angioedém. To může být také součástí této zánětlivé reakce vaše tělo prochází jej snaží chránit a uzdravím nohy nebo paže od příčinou traumatu.

Dlouhodobý otoky dolních končetin.

Dlouhodobé otoky dolních končetin se nazývá edém. To je obvykle vázána na určité zdravotní stavy. Tyto podmínky mohou zahrnovat cukrovka, městnavého srdečního selhání, krevní sraženina, křečové žíly, selhání ledvin, selhání jater nebo řadu kardio-cévní problémy.

Léčba tohoto dlouhodobého otoky dolních končetin je ve spojení s režimem pro stav, který ji způsobil. Obvykle diuretika jsou také použity ke snížení otoku nebo voda-zadržením.

Stálá kýta Otok

**** V případě jakékoli trvalé otoky dolních končetin, zda je příčina je známá nebo neznámá, je diagnóz na lymfodémy musí být považovány za ****

Existuje několik skupin lidí, kteří zkušenosti otoky dolních končetin od známé příčiny, ale to nemá jít dál, nebo neznámé příčiny, kde se otok může skutečně zhorší, pokud jde o čas.

Jedna skupina

Tato skupina zahrnuje ty, kteří měli zranění, infekce, kousnutí hmyzu, trauma na nohy, chirurgické zákroky nebo reakce na léky. Při této otoky nemá jít pryč, a stává se permanentní to se nazývá sekundární lymfodémy.

Dvě skupiny

Další velmi velká skupina, že zkušenosti trvalé otoky dolních končetin jsou pacientům s rakovinou, lidé kteří jsou morbidně obézní, nebo ty, jejichž stav nazývá lipedema. Co způsobuje otoky zůstat stálá, že mízní systém byl tak poškozen, že to již nemůže fungovat normálně při odstraňování těla odpadní kapaliny.

V pacientům s rakovinou, je to důsledkem buď odstraněním mízních uzlin na rakovinu biopsie, radiační poškození mízních systému, nebo poškození z nádor / rakovina ordinací.

To je také označována jako sekundární lymfodémy.

Skupina Tři

Skupina tři je tvořen z lidí kteří mají otoky dolních končetin od zdánlivě neznámých důvodů. Může existovat žádné zranění, žádná rakovina, žádné trauma, ale z nějakého důvodu nohy prostě je oteklé pořád.

Zduřením může zahájit při narození, může začít v puberta, nebo může začít ve 3., 4., nebo dokonce 5. dekádě života, nebo někdy později.

Tento typ otoky dolních končetin se nazývá primární lymfodémy. Může to být způsobeno genetická vada, deformace nebo poškození mízních systému, zatímco v děloze nebo při porodu nebo být součástí jiného narození podmínkou, že také důsledky, jaké mízní systém.

Jedná se o velmi vážné onemocnění, která musí být diagnostikována brzy, a zachází tak rychle, aby se zabránilo bolestivé, invalidizující a dokonce život ohrožující komplikace. Léčba by neměla zahrnovat použití diuretik.

Co je lymfodémy?

Lymfodémy je definována pouze jako nadměrné hromadění tekutiny bohaté na bílkoviny v tkáních nohy. Hromadění tekutiny způsobí trvalé otoky způsobené poškozeným mízní systém.

Konzervativní odhad je, že zde může být 1-2 milionů lidí ve Spojených státech se nějakou formou primární lymfodémy a dva až tři miliony se sekundární lymfodémy.

Jaké jsou příznaky lymfodémy?

Jste-li ohroženy osoby na lymfodémy existují včasného varování známky byste měli být vědomi. Pokud se setkáte s některým nebo několika z těchto příznaků, měli byste okamžitě, aby Váš lékař dovědí.

1). Nevysvětlitelné bolesti, poškozuje nebo bolest v noze či ruce.

2.) Experiencing "lymfodémy utíká." To je oblast, kde končetiny května bobtnat, a to i lehce, pak návrat do normálního stavu. To může být předstupněm k plné foukané lymfodémy ruku nebo nohu lymfodémy

3). Lokalizované otoky v jakékoli oblasti. Někdy lymfodémy může zahájit jako otok v jedné oblasti, například rukou, nebo mezi koleno a ruku. To je údaj z počátku roku lymfatické poruchy.

4.) Každý zánět, zarudnutí nebo infekce.

5.) Může dojít k pocitu těsnosti, tíže nebo slabost na rameno nebo nohu.

Jak je lymfodémy Zpracováno?

Upřednostňuje zacházení dnes je decongestive terapie. Formy terapie jsou kompletní decongestive terapie (CDT) nebo ruční lymfatické drenáže (MLD), existují rozdíly, ale většina se tyto dva druhy léčby.

Je to forma terapie, masáže, kde se noha velmi lehce massaged skutečně posune se tekutina z nohy a do prostor, kde se mízní systém stále ještě funguje normálně.

S těmito masáž ošetření, otok je snížen a poté je pacient vybaven pre-měří tlak vlastní oděv uchovávat otoky dolů a / nebo se učil používat kompresi zábaly udržet nohu velikosti.

Lymfatická manuální Kanalizace

Lymfatická manuální Kanalizace (MLD) je unikátní, léčebné metody stimulace pohyb tekutin v tkáních. Měkké, rytmickou, čerpání, masážní pohyby postupujte podle přírodních směru proudění lymfy a produkovat rychlé výsledky. Pomáhá kožní lymphatics v vyzvednutí a odstraňování nejen tekutiny, ale i veškeré odpadní produkty, bílkovinné částice a úlomky z našeho systému. Rovněž je úspěšný v demontáži fibrózou a fibrotic oblastech s lymphodemous končetiny.

Tato léčba byla vytvořena a vyvinuta dánsky terapeutů Dr. Emil Vodder a jeho žena, Estrid, v 1930s a byl zaveden v Paříži v roce 1936. Jsou také připsány s vytvořením speciálních medicíny nazývá Lymfologie.

První přinesl do Severní Ameriky v roce 1982 se škola nachází ve Victoria, British Columbia, Kanada. Než byl zaveden, bude standardní léčbě v Severní Americe byl buď chirurgie nazývá debulking nebo použití komprese stroje kde končetiny byl doslova stlačení pneumatické o tlaku vzduchu.

Decongestive komplexní terapie

Decongestive komplexní terapie (CDT) se používá především při léčbě žilní nedostatečnosti lymfodémy a edém. Jedná se o kombinaci MLD, bandaging, cvičení a péči o pokožku. CDT může také znamenat dechová cvičení, komprese roucha, a dietních opatření. Častou indikací pro CDT je lymfodémy způsobené zářením nebo chirurgický zákrok kvůli rakovině. Je možné ulehčit edém, fibróza, a doprovodné bolesti a nepohodlí.

Známý také jako Kompletní Decongestive fyzioterapie (CDP), je toto zacházení terapie byla pionered ve Spojených státech tím, Dr. Robert Lernerová.

Chcete-li zajistit, zobrazí se správné zacházení s certifikátem terapeut, musíte vědět, jak si vybrat lymfodémy terapeut, včetně toho, jaké otázky klást a co certifikace a vzdělávání, které obdržel.

Jaké jsou některé z komplikací lymfodémy?

1. Infekcí, jako je celulitida, lymphangitis, erysipel. To je způsobeno nejen pro velké nahromadění tekutiny, ale to je dobře zdokumentováno, že lymphodemous končetiny jsou lokalizovány immunodeficient.

2. Odtok rány, že únik lymphorrea, která je velmi žíravin do okolní tkáně kůže a působí jako přístav pro vstup infekce.

3. Zvýšená bolest v důsledku komprese nervů obvykle způsoben rozvojem fibrózy a zvýšení vybudovat na tekutiny.

4. Ztráta funkce v důsledku toho, otoky končetin a změn.

5. Deprese - psychologické vyrovnávání se v důsledku tohoto znetvoření a oslabující efekt na lymfodémy.

6. Hluboká žilní trombóza opět v důsledku tlaku na otoky a fibróza proti cévní systém. Rovněž může dojít v důsledku celulitida, lymphangitis a infekcí.

7. Sepse, gangréna jsou možnosti v důsledku infekce.

8. Možné amputace z kousku.

9. Pleurální effusions může vést v případě, že lymphatics v oblasti břicha nebo hrudníku je ohromen k jasné plic dutiny tekutin.

10. Kožní komplikace, jako je například rozdělení, plaket, citlivost na houby a bakteriální infekce.

11. Chronických zánětů lokalizovaná.

Lymfodémy může být vyléčen?

Ne, v současné době neexistuje žádný lék na lymfodémy. Ale to může být léčena a řízeny a většina těchto komplikací se lze vyhnout. Život s lymfodémy může být stále aktivní a plně s řádnou péči, vzdělání pacienta, a pacient životní styl úpravy.

Pro detailnější informace o lymfodémy, prosím navštivte naše domovské stránky:

Lymfodémy Lidé - Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

(c) Copyright 2005 by Pat O'Connor a lymfodémy Lidé. Pomocí těchto informací pro vzdělávací účely je podporováno a povoleno. Musí být k dispozici zdarma a bez obvinění a nebudou použity pro finanční renumeration nebo zisk. Prosím, přiložte potvrzení autora a odkaz na lymfodémy Lidé.

Chodidlo, noha, kotník a otoky

Alternativní názvy

Otok kotníkům - nohy - nohy, Kotníčková otoky, otoky nohou, otoky nohou, edém - okrajové, periferní edém

Definice

Abnormální nahromadění tekutiny v kotníkům, nohy a nohy, se nazývá periferní edém.

Úvahy

Bezbolestný otoky nohou a kotníků je častým problémem, zejména u starších lidí. To může ovlivnit obě nohy a může zahrnovat i telata, nebo dokonce do stehen. Vzhledem k vlivu gravitace, otok je zvláště patrný v těchto místech.

Společný Příčiny

Noha, nohy, otok kotníku a je společná s následující situace:

Dlouhodobá stání
Dlouhé lety letadlem nebo automobilových jízd
Menstruace (pro některé ženy)
Těhotenství - nadměrný otok může být znamením pre-eklampsie (závažný stav, který obsahuje vysoký krevní tlak a otoky, někdy nazývaný toxemia)
Být nadváhou
Zvýšená věku
Zranění nebo traumatu do svého kotníku nebo chodidla
Otoky nohou může být známkou selhání srdce, selhání ledvin, nebo selhání jater. Za těchto podmínek, tam je příliš mnoho tekutiny ve svém těle.

Ostatní podmínky, které mohou způsobit otoky jedné nebo obou nohou patří:

Krevní sraženina
Leg infekce
Žilní nedostatečnosti (kdy žil ve vaší nohy nejsou schopny adekvátně čerpadlo krev zpět k srdci)
Křečové žíly
Burns včetně spálení sluncem
Kousnutí hmyzem nebo štípne
Hladovění nebo podvýživy
Chirurgie na nohu nebo nohy

Některé léky mohou rovněž způsobit nohy k vzdouvání:

Hormony jako estrogen (v antikoncepce pilulky nebo hormonální substituční terapie) a testosteron
Skupina na snížení krevního tlaku léky zvané blokátory vápníkových kanálů (např. nifedipin, amlodipin, diltiazem, felodipine, a verapamil)
Steroidy
Antidepresiva, včetně MAO inhibitory (např. phenelzine a tranylcypromin) a tricyclics (například nortriptyline, desipramine, a amitriptylin)

Domácí péče

Povýšit nohy nad svým srdcem, zatímco ležel.
Cvičení nohy. To pomáhá čerpadlo tekutin z nohou zpět do svého srdce.
Používejte podporu punčochy (prodává se v nejvíce drog a zdravotnické zásobování prodejen).
Snažte se dodržovat nízké-slané stravy, které mohou snížit zadržování tekutiny a otoky.
Zavolejte vašeho poskytovatele zdravotní péče, pokud Zpět na začátek

Volejte 911, jestliže:

Cítíš se na krátký dech.
Máte bolesti na hrudi, zvláště je-li to připadá jako tlak nebo těsnost.
Zavolejte svého lékaře ihned, jestliže:

Nacházíte se snížil tvorbu moči.
Nacházíte se v minulosti jaterní onemocnění a nyní mají otoky nohou nebo břicha.
Vaše oteklé nohy nebo noha je červená nebo teplý na dotek.
Máte horečku.
Jste těhotná a mít více než jen mírný otok nebo má náhlé zvýšení otoky.

Také volat lékaře, pokud vlastní péči opatření nejsou pomoc nebo otoky zhoršuje.

Co očekávat na váš zdravotní péče poskytovatel kancelářských Zpět na začátek

Váš lékař bude brát v lékařské historie a provést důkladné fyzikální vyšetření, přičemž zvláštní pozornost do svého srdce, plíce, břicho, nohy a chodidla.

Váš lékař bude klást otázky, jako je následující:

Jaké konkrétní části těla vlna? Vaše kotníky, nohy, nohy? Nad nebo pod kolenem?
Máte otoky po celou dobu, nebo je to horší ráno nebo večer?
Jaké jsou vaše otoky lepší?
Jaké jsou vaše otoky horší?
Má otoky lepší, když vám zvýšit vaše nohy?
Jaké další příznaky máš?
Diagnostických testů, které mohou být prováděny, patří:

Krevní testy, jako je krev nebo CBC chemie
EKG
Hrudníku x-ray nebo končetin x-ray
Rozbor moče

Zvláštní zacházení je zaměřena na cokoliv Základní příčinou je nalezen. Diuretika mohou být předepsána. Ty jsou účinné při snižování otoky, ale mají některé nežádoucí účinky. Domů léčbu benigní příčiny otoky dolních končetin by měly být souzen před drogami terapie pod lékařským dohledem.

Prevence

Vyhněte se sedí nebo stojí bez pohybu na prodloužené období času. Při létání, natáhnout nohy často vstávat a chodit, a pokud je to možné. Při jízdě, zastavit se protáhnout a projít každou hodinu nebo tak. Vyhněte se nošení omezující oblečení nebo garters kolem stehen. Cvičení pravidelně. Hubnout, pokud potřebujete.

Nyní můžete přeložit všechny stránky na našich webových stránkách pomocí Google překladatel nalézt na naší domovské stránce:

Lymfodémy lidí – Lymphedema People

http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Zakladatel a výkonný ředitel
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Lymfodémy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


cron