Akutní versus postupné-nástup lymfodémy

Lymfodémy; Otoky dolních končetin; Otoky z ramene; Jak diagnostikovat lymfodémy; Komplikace na lymfodémy; Prevence lymfodémy; Akutní versus postupné-nástup lymfodémy; Dočasné versus chronická lymfodémy; Lymphedema Czech

Moderator: Senior Moderators

Akutní versus postupné-nástup lymfodémy

Postby patoco » Mon Jul 14, 2008 6:56 am

Akutní versus postupné-nástup lymfodémy

Existují čtyři typy akutní lymfodémy.

Prvním typem je akutní lymfodémy mírné a trvají pouze krátkou dobu, vyskytující se pár dní po operaci se odstraní mízní uzliny nebo po zranění do lymfatických plavidla nebo žil jen pod klíční kost. Postižené končetiny může být teplé a lehce červené, ale obvykle není bolestivé a dostane lepší v týdnu, a také postižené rameno nebo nohu podporovány v zvýšené polohy a na základě smluv o svaly v postižené končetiny (např. poskytnutí první a uvolňování to).

Druhý typ akutní lymfodémy dochází, 6 až 8 týdnů po operaci nebo v průběhu kurzu radiační terapii. Tento typ může být způsobena buď zánět lymfatických plavidla nebo žíly. Postižené končetiny je nabídka, teplé nebo horké, a červeně a je léčena vedení končetin podporovanou ve vytažené poloze a při anti-pobuřující drogy.

Třetí typ akutní lymfodémy dochází po kousnutí hmyzu, drobných zranění, nebo spálit, které způsobí, že infekce kůže a lymfatických plavidel blízko povrchu kůže. Může se vyskytnout na ruku nebo nohu, která je chronicky oteklé. Postižené oblasti je červená, velmi nabídce, a za tepla a je léčena na podporu postižených ruku nebo nohu ve zvýšené poloze a při antibiotika. A komprese pumpy by neměl být použit, a zasažené oblasti by neměly být zabalené se elastické obvazy, během raných stadiích infekce. Mírné zarudnutí, může pokračovat po infekci.

Čtvrtý a nejběžnější typ akutní lymfodémy vyvíjí velmi pomalu a může být patrný od 18 do 24 měsíců po operaci nebo ne, až mnoho let po léčbě rakoviny. Pacient může dojít k nepohodlí z kůže, bolesti v krku, ramen, páteře, kyčle nebo způsobené rozkládající se na měkké tkáně nebo přílišné svalů, nebo pozici změn způsobených zvýšenou hmotnost na rameno nebo nohu.

Nyní můžete přeložit všechny stránky v našich internetových stránek pomocí Google překladatel na naší domovské stránce:

Lymfodémy Lidé - Lymphedema People
http://www.lymphedemapeople.com

Pat O'Connor
Zakladatel a výkonný ředitel
User avatar
patoco
Site Admin
 
Posts: 2175
Joined: Thu Jun 08, 2006 9:07 pm

Return to Lymfodémy

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


cron